زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

ویتنام کشوری باریک و طویل می باشد که در بین دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس و کامبوج قرار گرفته است. ویتنام دارای مناظر قابل توجهی از جمله سرزمین های سرسبز برنج و کوه های جنگلی در شمال و دره های زیبای ارتفاعات مرکزی و سواحل زیبای جنوبی می باشد. این سرزمین آمیخته ای است از شهرهای مدرن، شهرهای استعماری، روستاهای سنتی، سایت های باستان شناسی و جزایر شگفت انگیز. در زیر ، یک نمای کلی از بهترین مکان ها در ویتنام ارائه شده است. 

10 دالات (Dalat)

دالات

دالات با دارا بودن آب و هوای سرد و مناظر روستایی مه آلود بسیار زیبا، درختان کاج سرسبز و گل های رنگارنگ، از دلایلی می باشد که توسط امپراتوران ویتنامی و مستعمره نشینان فرانسوی به عنوان یک مکان تابستانی مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه، این شهر جذاب در ارتفاعات جنوبی مرکزی ویتنام به یک منطقه محبوب برای کسانی که به دنبال رهایی از گرما هستند می باشد. دالات، یک صحنه زیبا از معماری استعماری فرانسه و ویلا های بسیار شگفت انگیز می باشد. 

9 مای سون (My Son) 

مای سون

مای سون واقع در ساحل مرکزی ویتنام در نزدیکی روستای دوی پو ، یک سایت باستان شناسی بسیار مهم است. این مکان که یکی از سایت های باستانی قابل توجه در جنوب شرقی آسیا می باشد، مرکز قابل توجهی برای مراسم مذهبی هندو بوده است که در آن پادشاهان سلسله پادشاهی چامبا معابد متعددی را ساخته بودند که به پرستش خدا، یعنی شیوا ، بین قرن چهارم و چهاردم اختصاص داده شده بود. 

8 شهر هوشی مین (Ho Chi Minh City)

هوشی مین

شهر هوشی مین در امتداد رودخانه سیاگون در نزدیکی دلتای مکونگ در جنوب ویتنام قرار گرفته است که قبلا به عنوان سایگون شناخته شده بود و همچنین به عنوان پایتخت ویتنام جنوبی در طول جنگ ویتنام خدمت کرده است. امروزه ، هوشی مین  بزرگترین شهر ویتنام می باشد که دلایل زیادی را برای بازدید ارائه می کند: از جاذبه های تاریخی و مدرن گرفته تا مراکز خرید پر جنب و جوش، ناهار خوری ها و کلوب ها. 

7 دلتای مکونگ (Mekong Delta) 

دلتای مکونگ

بازارهای رنگارنگ، باغ های میوه، شالیزارها، باغ نیشکر، پرنده و روستاهای عجیب و جالب، بخشی از آنچه می باشد که می توان در دلتای مکونگ در جنوب غربی ویتنام یافت. با نام مستعار "سبد برنج ویتنام"،  دلتای مکونگ یک منطقه کشاورزی است که توسط رودخانه مکونگ بارور شده است. دلتای مکونگ که از خلیج تایلند تا هوشی مین گسترده شده است، بیش از یک سوم از مزارع کشور را تشکیل می دهد که در برگیرنده باغ ها، شالیزارها و مزارع پرورش ماهی نیز می باشد.

6 نها ترنگ (Nha Trang)

نها ترنگ

نها ترنگ که واقع در یکی از زیباترین خیلج های آسیا در سواحل جنوبی مرکزی ویتنام است، یک تفریحگاه ساحلی محبوب است. کوه های زیبا، سواحل و جزایر سرسبز و ورزش های آبی از جمله غواصی، از نقاط مطرح این منطقه محسوب می شود. استراحتگاه های مجلل و درختان نخل و تفرجگاه دوست داشتنی از دیگر جذابیت های نها ترنگ می باشد.

5 ساپا (Sapa) 

ساپا

ساپا که توسط کوه های بسیار زیبا، مزارع برنج و قبایل گوناگون در شمال غربی ویتنام احاطه شده است، یک شهر آرام است که برای کوه پیمایی و همچنین بازدید از شالیزارها و روستاهای سنتی مناسب می باشد. با گشت و گزار در این منطقه ، می توان آبشارهای زیبا را مشاهده کرد و غذا، آداب و رسوم و شیوه زندگی در میان قبایل محلی را تجربه نمود

4 هو (Hue)

 هو

هو یا هیو که در سواحل رودخانه پرفیوم در ویتنام مرکزی واقع شده است، به عنوان پایتخت امپراتوری سلسله نگوین خدمت کرده است. امروزه، بقایای این دوره با شکوه در معماری، فرهنگ و غذاهای شهر منعکس شده است، و آن را به یکی از بهترین مکانها برای بازدید در ویتنام مبدل کرده است. از آثار تاریخی شهر، معروف ترین آنها " ارگ" است که در دوران امپراطوران نگوین، یک مجتمع بزرگ از کاخ های بزرگ، معابد و دروازه های عظیم بوده است که به نماد رسمی شهر شهرت دارد. 

3 هوی آن (Hoi An)

هوی آن

هوی آن که در سواحل جنوب دریای چین در جنوب ویتنام مرکزی واقع شده است، یک شهر زیبای قدیمی با قدمت دو هزار ساله می باشد که به دوران سلسله پادشاهی چامبا باز می گردد. معماری تاریخی، فرهنگ و منسوجات سنتی در شهر، آن را به یک مقصد گردشگری محبوب در ویتنام تبدیل کرده است. در قلب هوی آن، شهر قدیمی (old Town) وجود دارد که ارزش پیاده روی در آن را دارد. شهر قدیمی، با معماری زیبا و قدیمی منحصر بفرد خود، خانه های چوبی سنتی و صدها مغازه شامل خیاطی، لباس فروشی، کفاشی، کیف، سوغاتی و غیره پذیرای گردشگران می باشد. 

2 هانوی (Hanoi)

هانوی

از قرن گذشته ، هانوی که میدان جنگ هندوچین و ویتنام  بوده است، به عنوان پایتخت پررونق ویتنام محسوب می شود. در قلب هانوی، محله قدیمی (Old Quarter) وجود دارد که یک موزه معماری استعماری آسیایی - فرانسوی تاریخی فضای باز است که تا حد زیادی با وجود بمب گذاری ها در جنگ ویتنام همچنان دست نخورده باقی مانده است. در اینجا، در میان بلوارهای از درخت پوشیده شده، گردشگران می توانند از بازارهای شلوغ و سایت های برجسته مانند : خانه اپرای ، کاخ ریاست جمهوری و کلیسای جامع سنت جوزف بازدید کنند.  

1 خلیج هالانگ (Ha Long Bay)

خلیج هالانگ با آب سبز رنگ خود، بیشتر شبیه به یک صحنه از یک داستان فانتزی می باشد. این خلیج که در حدود 130 کیلومتری شرق هانوی در ویتنام شمالی واقع شده است، دارای بیش از 2 هزار جزیره جنگل پوشیده و همچنین غارهای جذاب، گودال ها و دریاچه ها می باشد. بسیاری از جزایر در طول قرن ها توسط فرآیندهای طبیعی به شکل های فوق العاده ای تبدیل شده اند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد