زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کامبوج مقصد مسافرانی می تواند باشد که قصد دیدار از  ویرانه های باستانی دارند. در حالی که شهرهای بزرگ این کشور به سرعت در حال نوسازی می باشند، بازدید از سایت معروف انگکور می تواند یک فرصت منحصر بفرد را برای دیدن معابد بی نظیر در جنوب شرقی آسیا ارائه دهد. از اصلی‌ترین دیدنی‌های کامبوج می‌توان مجموعه‌ای کهن از نیایشگاه‌های هندو به نام آنگکور وات (شهر معابد) را نام برد . کامبوج به ۲۴ استان (khaet) و یک منطقه شهری (krong) تقسیم شده‌است. تعداد مناطق شهری کامبوج پیش از سال ۲۰۰۸، چهار منطقه بود.

10 کپ (Kep)

کپ

کپ یک شهر کوچک ساحلی است که انواع فعالیت های ساحل را مهیا می سازد. غواصان می توانند از مشاهده مرجان ها در دریاهای کم عمق اطراف لذت ببرند. جزیره خرگوش یک ساحل محبوب در نزدیکی کپ است. با این حال، این دهکده تنها چند ساعت در شب برق دارد و از اینرو اکثر مردم در روز به این جزیره سفر می کنند. کپ به عنوان یک عقب نشینی استعماری برای نجیب زادگان فرانسوی در سال 1908 تاسیس شد و شهر هنوز هم مملو از ویرانه های قدیمی می باشد که اکثرا در دوران "خمرهای سرخ" نابود شده اند. 

9  بانلونگ (Banlung) 

بانلونگ

بانلونگ که در شمال کامبوج قرار دارد، برای مسافران یک تجربه بی نظیر را به جا می گذارد. بسیاری از شرکت های گردشگری، اقدام به تورهای یک شبه و یا چند روزه سفر به جنگل می کنند و اجازه می دهند تا مسافران ماجراجویانه از نزدیک با طبیعت رابطه برقرار کنند. در این تورها، بازدید کنندگان می توانند از نزدیک شاهد میمون ها و دیگر حیات وحش باشند. سفر به دریاچه آتشفشانی "ایک لوم" فرصتی را برای بازدید از یک دریاچه عمیق آتشفشانی فراهم می کند.  

8 باتمبنگ (Battambang)

باتمبنگ

باتمبنگ دوم شهر پرجمعیت کامبوج است، و به ویژه پذیرای بازدید کنندگانی است که علاقه مند به تاریخ کامبوج می باشند. این شهر که به عنوان یک مرکز تجاری در قرن هیجدهم تاسیس شده است، بعدها به بخشی از هندوچین فرانسه تبدیل شد که برخی از ساختمان های استعماری هنوز هم در آن به چشم می خورد. این شهر دارای معابد و زیارتگاه بودایی فراوانی به سبک آنگکور می باشد. گشت و گذار در این شهر با پای پیاده و یا با دوچرخه آسان است. مجسمه ها که عمدتا از حیوانات و خدایان می باشند،  در بسیاری از اماکن عمومی یافت می شود که  معروف ترین آن پادشاه خمر کهن است که در جاده پنوم پن واقع شده است. 

7  کامپوت (Kampot) 

کامپوت

کامپوت در رودخانه ای نه چندان دور از خلیج تایلند واقع شده است که برای فلفل های خود بسیار معروف می باشد. فلفل های سیاه کامپوت در سراسر جهان به دلیل عطر و طعم منحصر به فرد خود معروف هستند. کامپوت دروازه ورود به پارک ملی بوکور می باشد، که برای آب و هوای دلپذیر و جنگل انبوه سرسبز خود مشهور است. کامپوت نیز به بازدید کنندگان فرصتی را برای قایقرانی در رودخانه های خروشان ارائه می دهد که در طول مسیر می توان از آبشارهای زیبا لذت برد. غذای خرچنگ از غذاهای محبوب محلی است. 

6  کراتی (Kratie)

 کراتی

کراتی یک شهر کوچک واقع در سواحل رودخانه مکونگ است و توسط یک بازار مرکزی قدیمی احاطه شده است که در آن ساختمان های استعماری فرانسه به چشم می خورد.کراتی مکانی برای دیدن دلفین های نادر ایراوادی است که در رودخانه مکونگ به تعداد اندکی زندگی می کنند. تخمین زده می شود که بین 66  و 86  دلفین از این نژاد در بالا منطقه مکونگ وجود دارد.

5  سیهانوکویل (Sihanoukville) 

سیهانوکویل که برگرفته از نام یک پادشاه می باشد (نوردوم سیهانوک)، محبوب ترین ساحل کامبوج در خلیج تایلند است. سیهانوکویل مکانی است که در آن ایالات متحده آخرین نبرد خود را در جنگ ویتنام انجام داد. این شهر دارای سواحل شنی و سنگی می باشد. غواصی از محبوب ترین  تفریح ها در برخی از جزایر دور از ساحل است. همچنین در شهر، هتل های لوکس پنج ستاره پذیرای مسافران می باشد. 

4  سیم ریپ (Siem Reap)

سیم ریپ

سیم ریپ (به معنای سیام مغلوب شده) بدون شک سریع ترین شهر در حال رشد کامبوج بوده و گذرگاهی برای معابد معروف آنگکور می باشد. سیم ریپ اخیرا به یکی از جاذبه های گردشگری برتر تبدیل شده است. در این علاوه بر وجود طیف گسترده ای از هتل های پنج  ستاره و صدها مهمانخانه، رستوران های بسیاری را می توان یافت که انواع بسیاری از غذاهای بومی را طبخ می کنند.

3  کوه کِر (Koh Ker)

 کوه کِر

یک منطقه مملو از معبد می باشد که در حدود 120 کیلومتری سیم ریپ واقع شده است. برای یک دوره بسیار کوتاه، 928-944 میلادی، کوه کِر پایتخت امپراتوری خمر بود. در این زمان کوتاه، ساختمان های بسیار دیدنی و مجسمه های عظیمی ساخته شد. معبد پراست با ارتفاع 30  متر در این منطقه قرار دارد. این مکان در گذشته یکی از مقصدهای غیر قابل دسترس در کامبوج بود که امروزه به یکی از نقاط دیدنی مبدل شده است. 

2  پنوم پن (Phnom Penh)

پنوم پن

پنوم پن بزرگترین شهر کامبوج است، که از زمان استعمار فرانسه همچنان پایتخت بوده است. پنوم پن زمانی به عنوان "مروارید آسیا" شناخته می شد و یکی از زیباترین شهرهای فرانسوی ساخته شده در هندوچین  بود که هنوز هم آثار جنگ ها  و انقلاب ها در آن دیده می شود. قدمت این شهر به قرن پانزدهم باز می گردد. جاذبه های برتر این شهر شامل کاخ سلطنتی و موزه ملی، که شامل مجموعه بزرگی از آثار خمر است می باشد. 

1  آنگکور (Angkor)

 آنگکور

انگکور شهری در شمال غربی کامبوج به عنوان پایتخت امپراطوری کهن خِمِر ساخته شد. انگکور وات زیباترین معبد شهر تخریب شده انگکور است و مساحتی در حدود ۲٫۵ کیلومتر مربّع را در بر می گیرد.  ویرانه های یک هزار معبد را می توان در زمین های کشاورزی و مزارع برنج مشاهده کرد. این بناها شامل معبد معروف آنگکور وات ، بزرگترین بنای تاریخی تک مذهبی در جهان، معبد بایون در انگکور با پیکره های سنگی عظیم می باشد. بسیاری از معابد آنگکور ترمیم شده اند، و این امر سبب شده است که این معبد به یکی از شگفتی های جهان باستان مبدل شود. 

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد