زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هند بزرگترین کشور جهان است که از کوه های هیمالیا  تا  جنگل های سبز گرمسیری کرالا، و از گنگ مقدس تا ماسه های بیابان تار گسترده شده است. هند بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد که به دو هزار گروه قومی تقسیم شده و به بیش از 200 زبان مختلف صحبت می کنند. مطابق با اندازه و جمعیت آن، هند دارای تقریبا تعداد بی پایانی از فرهنگ ها، مناظر، بناهای تاریخی و مکان ها برای اکتشاف دارد؛  از جمله ویرانه های باستانی، ساختارهای مذهبی جذاب، شهرهای عجیب و غریب و چشم اندازهای متنوع  که چشم هر بازدید کننده ای را به خود مجذوب می کند. 

10 آب های کرالا (Kerala backwaters)

آب های کرالا یک زنجیره از تالاب ها و دریاچه ها می باشد که به موازات ساحل دریای عرب در شهر کرالا قرار گرفته است. آب های کرالا شامل بسیاری از گونه های منحصر به فرد آبزی از جمله خرچنگ، قورباغه ها و  پرندگان آبی و حیواناتی مانند سمور و لاک پشت می باشد. امروز، گردشگری با قایق یک فعالیت توریستی محبوب در این منقطه محسوب می شود. 

9  کاخ دریاچه (Lake Palace) 

کاخ دریاچه در شهر اودیپور به عنوان کاخ تابستانی سلطنتی در قرن 18 ساخته شده بود، ولی امروزه به یک هتل لوکس 5  ستاره تحت نام "هتل و اقامتگا تفریحی تاج تبدیل شده اسن. در  هتل، حمل و نقل مهمان ها از هتل به اسکله توسط قایق صورت می گیرد. این کاخ در سال 1983 زمانی مشهور شد که در فیلم جیمز باند به عنوان یک اقامتگاه انتخاب شد. 

8  معبد ویروپکاشکا (Virupaksha Temple)

معبد ویروپکاشکا در شهر هامپی به عنوان یک حرم کوچک ساخته شد و بعدها تحت حاکمان ویجایاناگارا توسعه و گسترش یافت. اعتقاد بر این است که این معبد بدون وقفه از زمانی که یک حرم کوچک در قرن هفتم بود مورد ستایش قرار می گرفته است که آن را به یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند مبدل کرده است. 

7  پالولم (Palolem) 

پالولم جنوبی ترین ساحل گوا و همچنین یکی از زیبا ترین ساحل های هند محسوب می شود. این خلیج طبیعی توسط پرتگاه های بلند در دو طرف احاطه شده است و در نتیجه یک دریای آرام را در این منطقه به وجود آورده است. در این ساحل، می توان رستوران های ارزان و هتل های خوب را پیدا کرد. 

6  پارک ملی کنها  (Kanha National Park)

پارک ملی کنها در میان یکی از  زیبا ترین پارک های حیات وحش در آسیا و یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده ببر هندی می باشد. جنگل های سرسبز بامبو و مراتع پوشیده از چمن در این پارک، الهام بخش رودیارد کیپلینگ برای رمان معروف خود "کتاب جنگل"  و  یکی از جاذبه های برتر در هند می باشد. 

5  هارماندیر صاحب (Harmandir Sahib) 

هارماندیر صاحب که به عنوان معبد طلایی نیز شناخته شده است، یکی از جاذبه های توریستی در امریتسار ، و مهم ترین  مکان مذهبی برای سیک ها می باشد. ساخت و ساز این معبد توسط جی گورو در قرن شانزدهم آغاز شد. در قرن نوزدهم، مهاراجه رانجیت طبقات فوقانی معبد را با طلا پوشاند. این معبد خیره کننده که همیشه پر از هزاران نفر زائر از سراسر هند می باشد، یکی از معبدهای زیبا در جهان محسوب می شود.  

4  جایسالمر (Jaisalmer)

جایسالمر واقع در گوشه غربی راجستان در نزدیکی مرز پاکستان، یک شهر کویری ناب است. دیوار های ماسه ای زرد رنگ "شهر طلایی" از شن های بیابان تار ساخته شده است. متاسفانه، تجارت کنترل نشده سبب شده است که چشم انداز عاشقانه جایسالمر خدشه دار شود، اما با این حال، هنوز یکی از جاذبه های توریستی محبوب در هند باقی مانده است.

3  غارهای آجانتا (Ajanta Caves)

غارهای آجانتا یا آجنتا در ۴۰ کیلومتری شهر جالگائون قرار دارد. این محل دارای ۳۰ غار زیبا مملو از نقاشیهای مذهبی است که بیشتر آنها پیرامون بودا می‌باشد. قدمت این غارها به ۲ قرن پیش از میلاد بر می‌گردد. این غارها تا قرن ها متروکه باقیمانده بود تا اینکه در سال 1819، زمانی که یک گروه شکار بریتانیایی آنها را تصادفا کشف می کنند. این انزو سبب شده است که برخی از نقاشی های این غارها تا به امروز سالم باقی بماند. نقاشی های دیواری اغلب نشان دهنده میدان های جنگ و قایقرانی، خیابان های شهر و جنگل پرتکاپوی حیوانی و کوه های پوشیده از برف می باشند. 

2  بنارس (Varanasi)

 بنارس واقع در سواحل رودخانه گنگ، بنارس شهری مقدس برای هندوها، بودایی ها و جین ها می باشد و همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی در جهان است. بنارس نشان دهنده بهترین و بدترین جنبه هند است، و می تواند کمی خسته کننده باشد. زمانی که   زائران به انجام عبادات خود در رودخانه گنگ در طلوع آفتاب می پردازند، احتمالا یکی از مناظر چشمگیر در جهان است.
 

1  تاج محل (Taj Mahal)

تاج محل در آگرا، مقبره ای از سنگ مرمر سفید می باشد که بین سالهای 1632  و 1653  به دستور امپراتور مغول، "شاه جهان" برای یادبودی از همسر مورد علاقه خود ساخته شده است. این مکان که "اشک بر گونه ابدیت" نیز نامیده می شود،  یکی از شاهکارهای معماری مغول، و یکی از جاذبه های توریستی بزرگ در هند است. علاوه بر مقبره سنگ مرمر سفید رنگ، گنبد تاج شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، استخر و باغ زینتی مملو از درختان و گل و بوته می باشد. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد