زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

صدها جزایر در امتداد شرق بالی در سوندای گسترده شده اند که در شرق اندونزی، مبدل به یک مقصد محبوب توریستی شده اند. در این جزایر، مناظر، سنت های قبیله ای و جاذبه های فرهنگی  واقعا منحصر به فرد هستند. دریاچه هایی با دهانه های رنگارنگ و قله های آتشفشانی، اژدها کومودو و آیین های سنتی از ویژگی های جزایر سوندای می باشد که برای بازدیدکنندگان خاطره ای به یاد ماندنی بر جا می گذارند.

7 جزیره الور

جزیره الور

جزیره الور (Alor Island) یکی از شرقی ترین جزایر در سوندای است. این جزیره همچنین از کم بازدیدترین  مجمع الجزایر این ناحیه محسوب می شود؛ و از اینرو سبب شده است که مسافرانی که مایل به تجربه زندگی در یک جزیره دست نخورده هستند، جزیره الور را برای بازدید انتخاب کنند. آتشفشان واقع شده در مرکز الور،  یک مانع قدرتمند را تشکیل می دهند و لذا جزیره نشینان اغلب از کشتی های چوبی برای سفر به نقاط مختلف جزیره استفاده می کنند. شهر پایتخت کالاباهی تنها منطقه مسطح در این جزیره می باشد. غواصی از فعالیت های محبوب در این جزایر محسوب می شود. همچنین سواحل دیدنی الور برای آفتاب گرفتن مکانی بی نظیر است. 

6  تیمور غرب

تیمور غرب

به ناحیه غربی جزیره تیمور در اصطلاح تیمور غربی گفته می شود. تیمور غربی  (West Timor) بخشی از استان سوندای شرقی کشور اندونزی است. تیمور شرق یک کشور مستقل است که کوپانگ شهر اصلی منطقه و پایتخت شرق سوندای نیز می باشد. جاذبه های خاص این کشور عبارتند از درختان انبوه نارگیل، ماسه های سفید و آب های آبی روشن و استخر طبیعی زیرزمینی واقع در "غار کریستال". کوپانگ همچنین یک جای مناسب برای خرید پارچه و صنایع چوبی حکاکی شده می باشد. جزایر دور از ساحل غرب تیمور، یک فرصت عالی را برای غواصی فراهم می کند.

5  سومباوا

سومباوا

سومباوا (Sumbawa) که در بخش شرقی واقع شده است، برای موج های خود که مکانی را برای ورزش موج سواری فراهم می کند شناخته شده است، اگر چه هنوز مسیر گشت و گذار در این جزیره آنچنان توسعه نیافته است. با سرزمین کوهستانی و جمعیت مسلمانان محافظه کار، سومباوا فاقد زیرساخت گردشگری و اقامت در جزیره می باشد. موج سواران می توانند با اتوبوس خود را به مرکز شهر و یا سواحل دیدنی این جزیره بروند. سومباوا نیز دسترسی به جزیره مویو را فراهم می سازد، که یک جزیره مرجانی و طبیعی است که برای غواصی مناسب می باشد. 

4  جزیره فلورس

جزیره فلورس

جزیره فلورس (Flores Island) ، جزیره ای در اندونزی است که در مجمع‌الجزایر سوندای کوچک در آسیای جنوب شرقی واقع شده‌ است. سواحل غرب فلورس یکی از معدود جاهایی است که می‌توان در آن اژدهای کومودو را در حیات وحش یافت. به همین دلیل بخشی از پارک ملی کومودو و میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. دومین پارک ملی دوم فلورس، پارک ملی کلیمتو نام دارد و برای حفاظت از گونه‌های در معرض خطر انقراض در نظر گرفته شده است. این جزیره که قدمت آن به عصر حجر باز می گردد، دارای مکان های جذاب دیدنی از جمله غار شناخته شده لیانگ بائو در غرب فلورس، قایق برنزی ماقبل تاریخ، روستاهای باستانی بینا، مینهسوتا و لوبا می باشد؛ همچنین اسکلت ناشناخته ای از گونه انسان فلورسی با نام مستعار "کوتوله ها"  در سال 2004 در این جزیره کشف شد.

 

3  پارک ملی کومودور

پارک ملی کومودور

پارک ملی کمودو (Komodo National Park) در جزایر لسرسوندا مابین منطقه‌ مرزی استان‌های نوساتنگارای شرقی و نوساتنگارای غربی در اندونزی واقع است. پارک از سه جزیره‌ی بزرگ کمودو، پادار و رینکا و ۲۶ جزیره‌ی کوچک ‌تر تشکیل می‌شود، با مساحت ۱۷۳۳ کیلومتر مربع. این پارک ملی در ۱۹۸۰ به منظور حفاظت از نسل اژدهای کومودو، که بزرگ ‌ترین مارمولک دنیاست، بنیاد شد. بعدها برای حفاظت از گونه‌های جانوری دیگری چون آبزیان نیز اختصاصش دادند. در ۱۹۹۱ این پارک ملی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. به دلیل وجود کوسه ها، مارهای دریایی و عروس های دریایی سمی که در لابلای صخره های مرجانی زندگی می کنند، این جزیره مکان مناسبی برای غواصان تازه کار نیست.

 

2  سومبا

 سومبا

سومبا (Sumba) نام جزیره ای در مجمع الجزایر مالایی است که جزء قلمرو کشور اندونزی محسوب میشود. این جزیره اغلب برای حفظ سنت های کهن خود قابل توجه می باشد. شرق سومبا شامل چندین استراحتگاه ییلاقی می باشد که در آن بازدید کنندگان می توانند در سواحل شنی سفید به استراحت و یا شرکت در ورزش های آبی مثل موج سواری، غواصی و یا ماهیگیری بپردازند. 

1  لامبوک

لامبوک

غربی ترین جزیره سوندای، لامبوک (Lombok) می باشد که اغلب با نزدیک ترین همسایه خود یعنی بالی مورد قیاس قرار می گیرد. لامبوک دارای سواحل زیبا، آبشارها و مناظر آتشفشانی مشابه با دیگر جزایر در سراسر تنگه لامبوک می باشد، ولیکن با جمعیت کمتر و بافت سنتی بیشتر. در بسیاری از کتاب ها به این جزیره لقب بهشت گرمسیری داده شده است. شمال ترین منطقه جزیره توسط آتشفشان عظیم "رینجانی" احاطه شده است و لذا بسیاری از گردشگرانی که مایل به بازدید از جزیره می باشند می بایست کمی کوه پیمایی کنند. علاوه بر تالاب بزرگ مصنوعی، معبد نارمادا تامان یک دیگر از مکان های دیدنی این جزیره بوده  که  دارای سبک های معماری بومی ساساک و ترکیبی از هنر هندو- اسلامی می باشد.  

 
 
 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد