زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

1 - پارک تاسیک پردانا (Taman Tasik Perdana)

این پارک زیبا که در میان دو دریاچه واقع شده ، که به " باغ در یاچه ها " (Lake Garden) معروف است . وسعت پارک ، حدود 92 هکتار است و پارک های کوچکتری از جمله : پارک پرندگان ، باغ ارکیده ، پارک آهوان را در خود جای داده است . بنای ملی هم در این پارک واقع شده است . 

2 - پارک پروانه های کوآلالامپور

مجموعه‌ای حیرت‌انگیز از بیش از ۶ هزار پروانه از ۱۲۰ گونه مختلف در بوم طبیعی خود. پارك پروانه همچنین بیش از ۱۵ هزار گیاه و گونه‌های گیاهی گوناگون برای بازآفرینی فضای جنگل‌های بارانی را شامل می‌شود. برخی از پروانه‌های رنگین كمانی كه در قفس‌ها پرواز می‌كنند هیولاوار بزرگ هستند. گالری حشرات نیز بخشی دیگر از مجموعه است، جایی كه از هیبت هزارپاها و عنكبوت‌های مالزیایی به لرزه می‌افتید. فروشگاه پارك پروانه‌ها و سایر حشرات خشك‌شده را به فروش می‌رساند اما توصیه می‌كنیم به تجارت این موجودات در معرض خطر انقراض دامن نزنید.

3 - پارک پرندگان کوالالامپور

این مجموعه پارک 60 هکتاری به نام پرواز آزاد و پیاده روی در قفس پرندگان نیز معروف است.محلی متشکل از انواع پرندگان از طاووس تا پرندگان غیر معمول دنیا.این مجموعه متشکل از 5000 عدد پرنده در 200 نوع پرنده مختلف میباشد.

این مجموعه سرسبز بخشی از کمربند سبز کوالالامپور است که در سال 1888 ساخته شده است.گردشگران می توانند زمان سرگرم کننده و آموزنده ای را در این پارک داشته باشند ضمن اینکه می توانند با کرایه یک قایق از سایر دیدنیهای این پارک لذت ببرند.

4 - پارک آهوان کوالالامپور

 پارک آهوان کوالالامپور مساحتی به وسعت 2 کیلومتر مربع را با درختان سایه گستر، جویبارهای باریک و برکه های زیبا در برگرفته است در گوشه کنار این پارک می توانید آهوان خالدار هلندی و دیگر حیوانات رام را دیده و به آنها غذا بدهید.

 

آدرس : KL Lake Garden

ساعات بازدید : از 9 صبح تا 6 بعدازظهر هرروز هفته

تلفن : 0326932875

5 - پارک آبی سان وی لاگون کوالالامپور

مجموعه تفریحی سان وی لاگون که بیشتر به خاطر پارک آبی آن معروف می باشد یک مجموعه تفریحی و توریستی بزرگ می باشد که در سال 1993 افتتاح شده و در چند سال گذشته همواره  رتبه اول درجذب گردشگر در مالزی را به خود اختصاص داده است و توصیه می کنیم حتما در سفر به مالزی یک روز کامل وقت خود را به این مجموعه اختصاص دهید. مجموعه توریستی سان وی لاگون از 3 بخش مجزا تشکیل شده و در مجاورت آن یک مرکز فروشگاهی بسیار بزرگ و مدرن قرار دارد که در بخش جدید این مجتمع اکثر برندهای معروف و معتبر عرضه می شوند

این مجموعه روزهای سه شنبه تعطیل است .

6 - پارک تمپلر (Templer Park)

پارک جنگلی تمپلر در 22 کیلومتری شهر قرار گرفته است . بازدید کنندگان این پارک ، در محیط طبیعی جنگل قدم می زنند و از دیدن انواع گیاهان و پرندگان لذت می برند . در انتهای مسیر این پارک آبشاری وجود دارد .  

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد