زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

چين يکي از شناخته‌شده‌ترين و جذاب‌ترين مقصدهاي گردشگري جهان است که با توجه به فرهنگي پيچيده، سنني تاريخي و افسانه‌هاي شرقي خود همواره نظر بسياري از گردشگران را جلب کرده است. تنوع جاذبه‌هاي طبيعي و فرهنگي چين باعث شده تا جايگاه اين کشور در ميان برترين‌هاي گردشگري جهان چشمگير باشد. جايگاهي که شايد تا يک دهه آينده ارتقا يافته و چين به عنوان قطب نخست گردشگري جهان مطرح شود.
آنچه در ادامه مي‌خوانيم، معرفي جاذبه‌هاي مدرن و تاريخي کشور چين است که برخي از آن‌ها همچنان مورد توجه گردشگران جهان قرار گرفته است.

1 - شانگهاي:
شانگهاي را مي‌توان در زمره مقصدهاي گردشگري کم هزينه جهان معرفي کرد. اين شهر يکي از شهرهاي مهم چين به شمار مي‌آيد و ارزش بسيار زيادي براي ثروت و پول قائل است. به منظور جذب گردشگر، نرخ کرايه هتل‌ها در اين شهر 47 درصد کاهش داشته و ميانگين هزينه اقامت در هتل‌هاي 5 ستاره در هر شب به 197 دلار رسيد که تا پيش از اين 300 دلار بوده است. علاوه بر آن، وجود قطارهاي سريع‌السير در شهر شانگهاي و ارتباط آن با مناطق تاريخي همچون نانجينگ و هانگژو باعث شده تا گردشگران با کمترين هزينه و سريع‌ترين زمان ممکن از جاذبه‌هاي اين شهر بازديد کنند. «باند»‌ از مناطق مهم شانگهاي به شمار مي‌آيد و قدرتمندترين موسسه تجاري در اوايل سده 19 ميلادي در آن راه‌اندازي شده است.

2 - شيان:
شيان يکي از قديمي‌ترين شهر و پايتخت باستاني چين به شمار مي‌آيد و مرکز حکومت 10 سلسله پادشاه از جمله سلسله‌هاي هان و تانگ بوده است. ساختمان‌هاي زيبا با معماري‌ منحصر به فرد از نماهاي مشهور اين شهر است. بناهايي همچون معابد بزرگ، کوچک و 8 کاهن جاويد که در ميان ديگر بناهاي مذهبي آن قرار گرفته‌اند. ارتش جنگجويان تراکوتا از معروف‌ترين آثار مکشوفه در سال 1974 در اين شهر بوده که هريک از سربازانش سلاح‌ها و جنگ‌‌افزارهاي متعددي را همراه داشته و در سال 210 پيش از ميلاد در کنار مقبره نخستين امپراتور سلسله کين دفن شده‌اند.

3 - سانيا:
شهر سانيا در استان «هاينان» چين اين روزها به مقصد نخست مسافرت‌هاي ماه عسل زوج‌هاي جوان به ويژه زوج‌هاي چيني تبديل شده است. سواحل شني، تميز و آفتابي با آب و هوايي ملايم در کنار چشم‌اندازي زيبا باعث شده تا هر ساله گردشگران بي‌شماري از آن ديدن کنند.

4 - صومعه ژيهايي و لابرانگ در استان گانژو:
اين صومعه اگرچه خارج از منطقه خودمختار تبت قرار دارد، اما يکي از مقدس‌ترين صومعه‌هاي تبت به شمار مي‌آيد. از ويژگي‌هاي اين صومعه، پياده‌روهاي باريک و مارپيچي است که گردشگران را دچار سردرگمي مي‌کنند. محيط آرام اين صومعه باعث شده تا افراد داخل آن از جمله راهبه‌ها،‌ زائران و حتي گردشگران ارتباطي دوستانه با آن برقرار کنند.

5 - هواشان در استان شانکسي:
هواشان براي گردشگران ماجراجو و آن‌هايي که به صعود از قله‌هاي مرتفع عادت دارند، منطقه وصف‌ناشدني است. هواشان يکي از 5 قله سلسله کوه‌هاي «دائوييست» چين به شمار مي‌آيد و طبق گفته‌هاي کوهنوردان، اين مکان در سادگي از جذابيتي اسرارآميز برخوردار است.

6 - پکن:
پکن از شهرهاي مهم و تاريخي چين است که سابقه‌اي طولاني‌مدت به عنوان پايتخت اين کشور را تا به امروز به همراه دارد. اين شهر امروزه به عنوان مرکز امور فرهنگي و سياسي چين است و علاوه بر شهرت سياسي و جذابيت‌هايي که به واسطه پيشرفت تکنولوژي در آن به وجود آمده، از جاذبه‌هاي تاريخي ديگري همچون شهر ممنوعه، ميدان تيانامن، موزه پکن، ديوار بزرگ، مقبره مينگ و ديگر مناطق برخوردار است.

7 - جاده ابريشم:
جاده ابريشم يکي از مسيرهاي تجاري و تاريخي است که قدمتي 2 هزار ساله دارد. اين جاده از شهر شيان آغاز شده و تا مرکز و غرب آسيا امتداد يافته است. طول اين جاده به 2 هزار مايل مي‌رسد و نيمي از آن در قلمرو چين قرار دارد. در اين مسير مي‌توان به جاذبه‌هاي تاريخي و مناظر جذابي رسيد که در زمان شکوه جاده ابريشم محل اسکان قافله‌هاي تجاري بوده‌اند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد