زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

براي ديدن عکس های کلیسای جامع کلن در کلن ، المان (اينجا) را کليک کنيد

کلیسای جامع کلن(cologne cathedral) (آلمانی: Kölner Dom، نام رسمی: Hohe Domkirche St. Peter und Maria) در کلن، با ۱۵۷ متر بلندی، دومین کلیسای بلند در کشور آلمان و سومین در کل جهان محسوب می‌شود. این کلیسا بین سالهای ۱۸۸۰ (میلادی) تا ۱۸۸۸ (میلادی) بلندترین ساختمان جهان بود. این بنای زیبا و عظیم، محبوبترین دیدنی ساختمانی در کشور آلمان به حساب می‌آید . در سال ۲۰۰۱ (میلادی)، ۵ میلیون و در سال ۲۰۰۴ (میلادی)، ۶ میلیون جهانگرد از این بنا دیدن کردند (تقریباً به اندازه بازدیدکنندگان برج ایفل در شهر پاریس)

 

این کلیسای جامع دوقلو، همچنین پس از کلیسای جامع سویلا و کلیسای جامع میلان سومین کلیسای بزرگ عصر گوتیک به حساب می‌آید. این بنا در سال ۱۹۹۶ (میلادی) در رده میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

ساخت این کلیسا در سال 1248 آغاز ، و پس از شش صد سال ، در سال 1880 به پایان رسیده است . ناقوس بزرگ مناره ی جنوبی این کلیسا که در سال 1874 نصب شده است ، یکی از بزرگترین ناقوس های جهان است . طی جنگ جهانی دوم ، کلیسا به شدت آسیب دید ، ولی پس از جنگ ، دوباره بازسازی شد .

ایستگاه مرکزی قطار کلن ، مجاور آن و به نام کلیساست . مجاور کلیسا جامع کلن  (cologne cathedral) ، مراکز خرید مناسبی قرار دارد .

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد