زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

یک معبد تقریبا به عنوان یک ساختار متعلق به فعالیت های مذهبی یا معنوی تعریف شده است. معابد در تمام نسل ها ساخته شده اند، و بسیاری از معابد جدید هر ساله افتتاح می شوند. معبد آکشاردهام در سال 2008 در دهلی نو ساخته شد و معبد سفید در چیانگ رای هنوز هم تحت ساخت و ساز هست و این دو تنها دو نمونه اخیر هستند. با این حال معابد باستانی در این فهرست هزاران سال پیش توسط افرادی که مذهبی بودند ساخته شدند.این ساختمان ها به عنوان گواه خدایان و خدای فرهنگ ها و تمدن ها در نظر گرفته می شوند.

10 کاخ کنوسوس (Palace of Knossos)

کاخ کنوسوس

کاخ کنوسوس در 5 کیلومتری جنوب هراکیلون (Heraklion) قرار دارد و یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین مجموعه کاخ های مینوآن در کرت * می باشد. این کاخ بزرگ به تدریج بین 1400 و 1700 سال قبل از میلاد ساخته شد و پس از اینکه تخریب شد و زمانی در آتش سوخت در دوره ای بازسازی گردید.این کاخ شامل فضاهای زندگی ، اتاق پذیرایی ، کارگاه های آموزشی ، زیارتگاه ها و فروشگاه های ساخته شده در اطراف میدان مرکزی می باشد. در مورد عملکرد اصلی کاخ هنوز هم بحث هایی وجود دارد. این کاخ می تواند در درجه اول به عنوان یک مرکز اداری و مرکز مذهبی یا هر دو به شیوه ای مذهبی استفاده شود. 

 گوبکلی تپه (Gobekli Tepe)  

گوبکلی تپه

گوبکلی تپه گاهی اوقات به عنوان معبد اول و یا قدیمی ترین معبد در نظر گرفته می شود، که بر روی تپه ای در جنوب شرقی ترکیه ساخته شده است. خانه ها یا معابد ساختمان های سنگی دایره واری هستند ، در حالی که دیوارها از سنگ های خشک ساخته شده اند و شامل ستون های متعدد تی شکل از سنگ آهک که تا سه متر ارتفاع دارند می شوند. این مکان توسط شکارچیان هزاران سال قبل از میلاد ساخته شده بود و یکی از قدیمی ترین محل های عبادت است که توسط انسان ساخته شده است. این معبد نه تنها قبل از سفال یا اختراع نوشتن و چرخ ، بلکه قبل از شروع کشاورزی و دامداری ساخته شده بود.

 معبد آمادا (Temple of Amada)

معبد آمادا

معبد آمادا یکی از قدیمی ترین معبد ها در نوبیا (Nubia) ، مصر است و برای اولین بار توسط فرعون مصر در قرن 15 قبل از میلاد ساخته شده بود. این معبد به آمون و ری هُراختی اختصاص داده شده است. تغییرات و دکوراسیون توسط فراعنه های بعدی انجام شد. اگرچه معبد بسیار کوچک است و از بیرون زوال یافته ، اما ویژگی های داخلی آن ، دارای برخی از مهم ترین برش های ریز نقش برجسته به همراه رنگ های روشن می باشد.

 معابد گانتیجا (Ggantija temples) 

معابد گانتیجا

معابد گانتیجا بر روی تپه ای در جزیره گزو (Gozo) قرار دارند و مجموعه معابد عصر حجر ما قبل تاریخ می باشند. معابد گانتیجا در 3000 و 3600 سال قبل از میلاد ساخته شدند و اولین سری از معابد سنگی در مالت * (Malta) می باشند و قدمت آن ها به بیش از هزار سال و قبل از اهرام مصر و استون هنج انگلستان بازمی گردد. این بنای تاریخی سنگی در واقع دو معبد است که در کنار هم ساخته شده اند و داخل یک دیوار مرزی محصور می باشند. اشکال و مجسمه های زیادی نشان می دهند که احتمالا معابد در مکان های حاصلخیزی بوده اند. معابد در مالت قدیمی ترین معابد در اروپا می باشند.

 هاگار کیم و ناجدرا (Hagar Qim and Mnajdra)

هاگار کیم و ناجدرا

مجموعه سنگی هاگار کیم در بالای یک صخره در لبه جنوبی جزیره مالت واقع شده است. معابد ناجدرا حدود 600 متر پایین تر از صخره قرار دارند. هاگار کیم متشکل از یک معبد اصلی و سه ساختار سنگی در کنار آن می باشد. بزرگترین معبد سنگی در هاگار کیم 7 متر ارتفاع و حدود 20 تن وزن دارد. ناجدرا شامل سه معبد متقارن اما وصل نشده به هم می باشد. قدیمی ترین معبد بین 3200 و 3600 قبل از میلاد ساخته شده است. بسیاری از آثار کشف شده از درون معابد نشان می دهد که این معابد قدیمی برای اهداف مذهبی مورد استفاده قرار می گرفتند.

 معبد ستی اول (Temple of Seti I) 

معبد ستی اول

معبد ستی اول ، محل دفن فرعون ستی اول در ساحل غربی رود نیل در آبیدوس * است. این معبد باستانی در اواخر سلطنت ستی ساخته شد و ممکن است توسط پسرش رامسس کبیر پس از مرگ او در 1279 سال قبل از میلاد تکمیل شده باشد. این معبد نه تنها به ستی اول بلکه به بسیاری از خدایان اختصاص یافته است. نقش های برجسته در این معبد قدیمی جز بهترین و دقیق ترین نقش ها در مصر هستند. همچنین این معبد شامل لیست پادشاه آبیدوس می باشد. این لیست به ترتیب زمانی از سلسله فراعنه مصر است.

 سرداب (Hypogeum)

سرداب

سرداب در مالت تنها معبد زیر زمینی ماقبل تاریخ در جهان است. این معبد شامل سالن ها ، اتاق ها و معابر حک شده از سنگ می باشد. تصور می شود که اینجا در اصل یک پناهگاه بوده است که در زمان ما قبل تاریخ به یک گورستان تبدیل شده است. این مجموعه در 3 سطح گروه بندی می شود _ سطح فوقانی (3300-3600 سال قبل از میلاد) سطح متوسط (3000-3300 سال قبل میلاد) سطح پایین تر ( 3150-2500 سال قبل از میلاد). عمیق ترین اتاق در سطح پایین تر 1.06 متر زیر زمین است. تنها تعداد محدودی از بازدیدکنندگان اجازه ورود دارند و باید 2 تا 3 هفته برای گرفتن بلیط صبر کنند.

 معبد حتشپسوت ( Temple of Hatshepsut)

معبد هتشپسوت

معبد حتشپسوت یا معبد حتچپسوت که از 1479 سال قبل از میلاد تا زمان مرگش در 1458 قبل از میلاد در مصر حکومت می کرد، در زیر صخره ای در دیر ال باهاری در ساحل غربی رود نیل قرار دارد. این یک ساختار استعماری می باشد که طراحی و اجرای آن توسط معمار سلطنتی حتشپسوت انجام شده و برای عبادت پس از مرگ او و به افتخار آمون در نظر گرفته شده بود. این معبد به روی صخره ای که به شدت بالا رفته است ساخته شده و شامل سه تراس به ارتفاع 30 متر می باشد. این تراس ها توسط پله های شیب دار که زمانی توسط باغ ها احاطه شده بودند به هم متصل هستند. 

 معبد اقصر (Luxor Temple)

معبد اقصر

معبد اقصر در ساحل شرقی رود نیل در شهر باستانی تبس واقع شده است، و در 1400 سال قبل از میلاد در طول پادشاهی جدید تاسیس شد. این معبد به سه تن از خدایان مصر ، آمون ، موت و چونز اختصاص داده شده است. این معبد قدیمی مرکز جشنواره اوپت ، مهم ترین جشنواره تبس بود. در طول جشنواره سالیانه معبد، سه خدایان در امتداد خیابانی که دو معبد را به هم متصل می کرد از کارناک به معبد اقصر برده می شدند. این جشنواره در دوران سلسله هجدهم ، 18 روز طول می کشید اما در زمان سلطنت رامسس سوم در سلسله بیستم 20 تا 27 روز افزایش یافت. امروزه هیچ مکان مذهبی دیگری به اندازه اقصر برای گردشگران محبوب نمی باشد.

 استون هنج (Stonehenge)

استون هنج

استون هنج یکی از معروف ترین مکان ها در جهان است ، و متشکل از سنگرهایی می باشد که یک محیط دایره ای از سنگ های بزرگ ایستاده را در جنوب غربی انگلستان احاطه کرده است. استون هنج توسط فرهنگی به وجود آمده که سابقه ای را ننوشته است بنابراین بسیاری از جنبه های آن قابل بحث باقی مانده اند. مدارک و شواهد نشان می دهد که این بنای سنگی یادبود حدود 2500 سال قبل از میلاد ساخته شده است در حالی که آخرین ساخت و ساز شناخته شده در استون هنج در حدود 1600 سال قبل از میلاد بوده است. سنگ غول پیکر ممکن است از یک معدن در حدود 40 کیلومتری شمال استون هنج در مارلبورو داونز آمده باشد. هدف استون هنج به طور قطعی مشخص نیست اما بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این بنای تاریخی به عنوان یک مرکز تشریفاتی و مرکزی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه این معبد یک مقصد محبوب توریستی در انگلستان است و استون هنج از چند شهر انگلستان قابل دسترس می باشد. 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد