زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

مدیر موسسه خانه دوستان آشنا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازگشایی موزه عروسک های ملل در این موسسه افزود: خبر تعطیلی موزه عروسک های ملل به دلیل مشکلات اقتصادی چندی پیش در فضای مجازی منتشر و کمپینی برای حمایت از تعطیل نشدن این موزه تشکیل شد.
سارا برقعی گفت: موسسه خانه دوستان آشنا در راستای پشتیبانی از فعالیت های فرهنگی حوزه کودک و نوجوان و با هدف حفظ موزه عروسک های ملل فضایی را با همکاری علی گلشن و مسعود ناصری(موسسان موزه) برای نگهداری و نمایش عروسک های ملل به صورت دائمی در این موسسه اختصاص داد. 
برقعی با بیان اینکه موزه عروسک های ملل روز جمعه (16مهرماه) به مناسبت روز جهانی کودک بازگشایی خواهد شد، اظهار کرد: در این روز علاقه مندان می توانند به صورت رایگان از این موزه دیدن کنند.
وی ادامه داد: از روز شنبه (17مهرماه) نیز مدارس و مهدهای کودک می توانند بصورت گروهی از موزه عروسک های ملل دیدن کنند.
مدیر موسسه خانه دوستان آشنا رونمایی از عروسک های اهدایی دکتر شمس الدین مفیدی و عروسک های فرهنگی ساخته محبوبه نورصالحی را از جمله برنامه های روز بازگشایی موزه عروسک های ملل عنوان کرد و گفت: در این روز مسئولانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای کتاب کودک همچون نوش آفرین انصاری نیز حضور داشته و سخنرانی خواهند کرد.
وی با اشاره به امنیت موسسه خانه دوستان آشنا برای نگهداری از آثار موزه عروسک های ملل اظهار کرد: این موسسه به دوربین های مداربسته مجهز بوده و امنیت به صورت کامل برای نگهداری از عروسک های موزه ملل ایجاد می شود.
برقعی ابراز امیدواری کرد: با بازگشایی موزه عروسک های ملل در موسسه خانه دوستان آشنا، کانون فرهنگی حرفه ای برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده تا کودکان و نوجوانان از برنامه های ادبی و هنری این کانون همچون قصه گویی، شعر، داستان نویسی و تمرین گویش بیش از پیش بهره مند شوند.
مدیر موسسه خانه دوستان آشنا ترویج فرهنگ و زبان فارسی را از جمله اهداف این موسسه عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروزه کودکان و نوجوانان از داشته های فرهنگی و ادبی خود بی اطلاع و گریزان هستند که قصد داریم در موسسه خانه دوستان آشنا به عنوان نهاد خصوصی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محیط فرهنگی کودکان و نوجوانان را با شیوه های نوین با زبان و ادب فارسی آشنا کنیم.
برقعی افزود: این موسسه دوره های آموزشی ادبی با موضوع های آشنایی با شاعران برجسته کهن فارسی همچون فردوسی، سعدی، عطار و مولوی نیز برگزار می کند.
موزه «عروسک های ملل»، موزه ای هنری- خصوصی است که سال 93 توسط مسعود ناصری و علی گلشن و با حمایت فریده ناصری با نمایش700 عروسک فرهنگی از کشورهای مختلف جهان تاسیس شد، این موزه توانست پس از مدتی، تعداد 1500 عروسک را از 64 کشور جهان در آرشیو خود قرار دهد. 
این موزه برای دو سال پی درپی از سوی شورای بین المللی موزه ها، عنوان موزه برتر گروه خصوصی را در شاخص های آموزش، پژوهش، بازدید و کودک و نوجوان دریافت کرد.
متاسفانه سال گذشته تعداد قابل توجهی از عروسک های این موزه به همراه برخی از ابزار موزه ای همچون دوربین فیلمبرداری، دوربین عکاسی و ویدئو پروجکشن به سرقت رفت.
همچنین این موزه تیرماه سال جاری به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم تمدید اجاره نامه به صورت موقت تعطیل شد.
موزه عروسک های ملل در برنامه ای به مناسبت روز جهانی کودک با پشتیبانی موسسه فرهنگی «خانه دوستان آشنا» بازگشایی می شود.
همچنین پیش از این در شبکه های اجتماعی، با پشتیبانی مالی بیش از 500 فرد و نهاد دوست دار این موزه، مبلغی در قالب حمایت های مالی مردمی برای بازگشایی این مجموعه جمع آوری شد.
آیین بازگشایی موزه عروسک های ملل روز جمعه (16مهرماه) ساعت 9 تا 18 در خانه دوستان آشنا واقع در خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی، کوچه تابان، پلاک 11 با حضور آزاد برای علاقه مندان، برگزار خواهد شد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد